Su prizais iš Rumšiškių

2018 m. spalio 20 dieną Rumšiškėse, Liaudies ir buities muziejuje, vyko bėgimas „Aplink Lietuvą”. Šis bėgimas buvo paskutinis Lietuvos bėgimo taurės etapas. Jame startavo gausus bėgimo mėgėjų būrys iš visos Lietuvos. Tarp jų ir dvylika Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas” bėgikų. Dalyviai varžėsi 500 m, 5.2745 km, 10.549 km ir pusės maratono (21.098 km) nuotoliuose. Vieno ratukus ilgis 5.2745 km. Trasa sudėtinga, kalvota, beveik visur asfaltuotais takeliais (kur nekur buvo žvyro ir molio bei bruko). Trasa driekėsi per visą Lietuvą, t.y. dalyviai startavo muziejaus teritorijoje esančioje Žemaitijoje, kilo į sudėtingą Dzūkijos kalną, sunkiai bėgdavo priešinio vėjo pučiamoje Suvalkijos teritorijoje ir finišuodavo Aukštaitijos keliukais. 500 m distanciją įveikė Marija Kožkutė (laikas fiksuojamas nebuvo). 5.2745 km nuotolyje tarp moterų trečia finišavo Renata Macijauskienė (rez. 24:16 min.), o Nijolė Kriščiūnienė parbėgo penkiolikta (rez. 31:12 min.). Šiame nuotolyje tarp vyrų dvidešimt šeštas buvo Vidas Kriščiūnas (rez. 31:12 min.). 10.549 km distancijoje tarp vyrų pirmas finišo liniją kirto Tadas Baranauskas (rez. 37:06 min. ), o Justinas Križinauskas parbėgo antras (rez. 38:34 min.). Pusmaratonio startas buvo duotas pagal handicap taisykles, t.y. vyresnieji dalyviai pagal amžių startavo anksčiau. Apdovanojami dešimt greičiausių moterų ir vyrų. Tarp moterų šiame nuotolyje nepralenkiama buvo Dalia Lukošienė (rez. 1:32:04 val.). 21.098 km bėgime tarp vyrų antras finišavo Dainius Gorskis (rez. 1:23:08 min.), aštuntąją vietą užėmė Remigijus Zalumskis (rez. 1:20:26 val.), Romas Jurėnas buvo dvidešimtas (rez. 1:36:02 val.), dvidešimt penktas parbėgo Edvinas Kožkus (rez. 1:28:37 val.), o Ilja Jakimčiuk liko keturiasdešimt trečias (rez. 1:34:12 val.). Susumavus ilgojo nuotolio 3 greičiausių vyrų ir moterų taškus skirtus už vietas, paaiškėjo, kad mūsų klubas iškovojo trečiąją vietą. O pirmieji trys greičiausi klubai buvo apdovanoti piniginiais prizais. Po finišo dalyviai galėjo atsigaivinti vandeniu, karšta arbata ir pasivaišinti skania koše. Vėliau įvairiais prizais ir taurėmis buvo apdovanoti šio bėgimo ir Lietuvos bėgimo taurės bendros įskaitos nugalėtojai ir prizininkai. Bendroje įskaitoje kiekvienam varžybų dalyviui buvo skaičiuojami taškai, gauti dešimtyje jo geriausiai bėgtų etapų. Į šešetukus savo amžiaus grupėse pateko (pagal amžių): Viktorija Varnagirytė (šešta), Remigijus Zalumskis (penktas), Edvinas Kožkus (šeštas), Dalia Lukošienė (pirma), Renata Macijauskienė (pirma), Dainius Gorskis (trečias), Rolandas Jakštas (šeštas), Nijolė Kriščiūnienė (pirma), Vidas Kriščiūnas (šeštas) ir Adolfas Križinauskas (penktas). Absoliučioje įskaitoje Dalia buvo pirma. Šiaulių rajono sporto klubas „Lukas” komandinėje įskaitoje užėmė antrąją vietą.