Dvi pirmos vietos Švenčionėliuose

2020 m. rugpjūčio 16 dienos ankstyvą rytą išvykome į Švenčionėlius, kur vyko penktasis bėgimas Švenčionėlių miesto gatvėmis. Į vietą atvykome su nuotykiais, nes jaunuosius bėgikus užsupo Labanoro regioninio parko kelio kalniukai, ko pasekoje neatlaikė skrandžiai. Atvykus nuėjome pasiimti bėgimo numerių, o prie jų dovanų gavome marškinėlius su Švenčionių rajono simbolika. Oras buvo karštokas: temperatūra siekė apie 26 laipsnius šilumos pavėsyje, pūtė švelnus vėjelis, nesimatė anei debesėlio. Buvo keturi nuotoliai: 10 km, 5 km, 2,5 km ir 0,5 km vaikams. Šiose varžybose startavo ir dešimt Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas” bei Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos atstovų. Patys jauniausi mūsų bėgikai Titas ir Saimonas Ružinai startavo 500 m distancijoje. Čia geriau sekėsi Titui, kuris tarp berniukų, gimusių 2007 metais ir jaunesnių, amžiaus grupėje iškovojo pirmąją vietą. Saimonas tenkinosi ketvirtąja vieta (rezultatai fiksuojami nebuvo). Vėliau visi nuotoliai vyko ta pačia trasa Švenčionėlių miesto gatvėmis, su viena vidutine įkalne ir ilga pakalne bei keletu posūkiu. Ratuko ilgis buvo apie 2,4 km. 2500 m masinį bėgimą vietoj apšilimo įveikė Remigijus Zalumskis ir Ilja Jakimčiuk. Čia rezultatai taip pat nebuvo fiksuojami. 5000 m (realiai apie 4,8 km) nuotolyje nugalėtoja tarp moterų tapo Renata Macijauskienė (rez. 21:41 min.). Šioje distancijoje tarp vyrų penktas finišavo Mikas Montvilas (rez. 17:13 min.), šeštą vietą užėmė Deividas Rastokas (rez. 17:38 min.), Matas Baura buvo aštuntas (rez. 19:12 min.), o Brajanas Gutierrez Pažėra liko šešioliktas (rez. 23:36 min.). 10 km (realiai apie 9,6 km) distancijoje tarp vyrų penktas nuotolį įveikė Remigijus (rez. 36:17 min.), Arnas Lukošaitis parbėgo šeštas (rez. 36:39 min.), o Ilja tenkinosi dvyliktąja vieta (rez. 42:54 min.). Visiems įveikusiems distancijas buvo įteikti atminimo medaliai. Parbėgę galėjome atsigaivinti vandeniu. Prizininkai apdovanoti medaliais. Ilgų distancijų nugalėtojams įteikti ir dovanų čekiai. Pasistiprinę ir atsigaivinę vietinėje parduotuvėje išvykome link namų, o pakeliui aplankėme ir įlipome į Mindūnų apžvalgos bokštą, kurio aukštis 36 m (kaip dvylikaaukštis namas). Vėliau nulėkėme išsimaudyti Molėtų Pastovio ežere. Po maudynių paskanavome Iljos pirkto arbūzo bei pavaikščiojome ir apėjome ežerą aplink įvairiais takeliais ir tilteliais, pasigrožėjome įvairiomis skulptūromis ir meno kūriniais, pasportavome ant treniruoklių.