Kroso taurės bendroje įskaitoje dvi antros ir viena trečia vieta bei trečia Šiaulių rajono komandos vieta

2023 m. spalio 7 d. Klaipėdos metimų stadione ir jo prieigose vyko Lietuvos kroso taurės VI-ojo, finalinio, etapo varžybos. Į jas susirinko gausus dalyvių būrys iš visos Lietuvos ir Latvijos. Klaipėdoje oras buvo labai vėjuotas, temperatūra siekė apie 13 laipsnių, buvo debesuota, kartais pro debesis išlįsdavo saulutė. Nuotoliai buvo įvairūs nuo 1 iki 6 km ir estafetė 4x500m. Trasa driekėsi aplink metimų stadioną ir miškelį, buvo keletas nedidelių kalvelių, protarpiais pasitaikydavo smėlėtų vietų. Vieno rato ilgis apie 1000 metrų. Šiose varžybose startavo ir dvylika Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos ir Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ atstovų. Mergaičių gimusių, 2010 m. ir jaunesnių, amžiaus grupėje 1000 m nuotolyje septyniolikta į finišą parbėgo Evelina Bunkytė (rez. 4:15 min.). Toje pačioje grupėje ir nuotolyje, tarp berniukų dvidešimt septintas finišavo Kajus Dautaras (rez. 4:14 min.). Jaunučių mergaičių, gimusių 2008-2009 metais, 2000 metrų nuotolyje, devynioliktą vietą užėmė Denisė Nakaitė (rez. 9:03 min.). Toje pačioje grupėje ir nuotolyje, tačiau tarp berniukų, nedaug nuo trečios vietos atsilikęs, ketvirtas finišavo Airidas Vilimas (rez. 7:14 min.), o Vilius Ščerbakovas tenkinosi aštunta vieta (rez. 7:24 min.). 4000 metrų distancijoje, tarp moterų, gimusių 2003 metais ir vyresnių, nugalėtoja tapo po traumų grįžtanti Viktorija Varnagirytė (rez. 15:30 min.), o sirguliuojanti Neda Dovidaitytė atbėgo šešta (rez. 19:17 min.). Vyrų grupėje, 6000 metrų nuotolyje, antras finišavo Mikas Montvilas (rez. 20:29 min.), Matas Baura tenkinosi ketvirtąja vieta (rez. 20:54 min.), o Arnas Lukošaitis finišo liniją kirto aštuntas (rez. 24:18 min.). Po visų bėgimų vyko kroso estafetės varžybos. Komandoje keturi dalyviai (2 merginos arba moterys ir 2 vaikinai arba vyrai). Iš viso reikėjo įveikti 2 km (4×500 m) distanciją. Startavo dvi Šiaulių rajono komandos. Jaunesnioji: Denisė, Vilius, Rugilė Pargalgauskaitė ir Airidas, kurie iškovojo penktąją vietą (rez. 5:52 min.). Vyresnioji: Viktorija, Mikas, Deimantė Kazelskytė ir Matas, kurie finišavo ketvirti (rez. 5:55 min.). Atskirų amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, diplomais ir originaliais marškinėliais, o estafečių 1-6 vietų laimėtojai medaliais, diplomais ir picomis, diplomais ir marškinėliais apdovanoti vaikų amžiaus grupės 1-10 vietų laimėtojai, jaunučių – 1-8 vietų, o jaunių ir jaunimo – 1-6 vietų. Už 1-16 vietas kiekviename etape sportininkai pelnė taškus (22-18-15-13-12 ir t.t.). Penkių geriausių startų suma lėmė užimtas vietas galutinėje kroso sezono rikiuotėje. Į prizininkų gretas savo amžiaus grupėse pateko: Viktorija (antra), Mikas (antras), Matas (trečias). Bendros įskaitos nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis. Be to, taurėmis buvo apdovanoti miestų ir rajonų grupių nugalėtojai ir prizininkai. Šiaulių rajonas, grupėje tarp rajonų po sudėtingos ir įdomios kovos, išlaikė pranašumą prieš Kelmės rajoną ir iškovojo trečiąją vietą, surinkęs 596 taškus.