Su prizais iš Rumšiškių

2023 m. spalio 29 dieną Rumšiškėse, Liaudies ir buities muziejuje, vyko Rumšiškių bėgimas „Aplink Lietuvą”. Šis bėgimas buvo paskutinis Lietuvos bėgimo taurės etapas. Jame startavo gausus bėgimo mėgėjų būrys iš visos Lietuvos. Tarp jų ir devyni Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas” bėgikai. Dalyviai varžėsi penkiuose nuotoliuose: 300 m, 1.5 km, 5.2745 km, 10.549 km ir pusės maratono (21.098 km). Trasa sudėtinga, kalvota, beveik visur asfaltuotais takeliais (kur nekur buvo žvyro ir molio bei bruko). Trasa driekėsi per visą Lietuvą, t.y. dalyviai startavo muziejaus teritorijoje esančioje Žemaitijoje, kilo į sudėtingą Dzūkijos kalną, sunkiai bėgdavo priešinio vėjo pučiamoje Suvalkijos teritorijoje ir finišuodavo Aukštaitijos keliukais. Vieno ratuko ilgis 5.2745 km. Vieno rato, 5.2745 km, nuotolyje tarp moterų trylikta finišavo Rima Vaitiekienė (rez. 31:08 min.). 10.549 km distancijoje tarp moterų dvylikta parbėgo Gretė Lukšaitytė (rez. 55:55 min.). Šiame nuotolyje tarp vyrų Simonas Vanagas buvo dvidešimt pirmas (rez. 49:21 min.). Pusmaratonio startas buvo duotas pagal handicap taisykles, t.y. vyresnieji dalyviai pagal amžių startavo anksčiau. Apdovanojami dešimt greičiausių moterų ir vyrų. Tarp moterų šiame nuotolyje antra finišo liniją kirto Dalia Lukošienė (rez. 1:33:02 val.), Eglė Zablockytė finišavo dešimta (rez. 1:39:06 val.), o Jurgita Žirkauskaitė buvo dvidešimt ketvirta (rez. 1:52:51 val.). 21.098 km bėgime tarp vyrų penktas finišavo Remigijus Zalumskis (rez. 1:21:16 val.), Helmutas Zabarauskas užėmė aųtuntąją vietą (rez. 1:25:27 val.), o Dainius Matuliokas liko penkiasdešimtas (rez. 1:33:24 val.). Po finišo dalyviai galėjo atsigaivinti vandeniu, karšta arbata ir pasivaišinti skania koše. Vėliau įvairiais prizais ir taurėmis buvo apdovanoti šio bėgimo: trumpesnių nuotolių prizininkai, o pusmaratonio vyrų ir moterų dešimtukai. Susumavus ilgojo nuotolio taškus skirtus už vietas, paaiškėjo, kad mūsų klubas iškovojo antrąją vietą. O pirmieji trys greičiausi klubai buvo apdovanoti piniginiais prizai. Dar vėliau apdovanoti ir Lietuvos bėgimo taurės bendros įskaitos nugalėtojai ir prizininkai. Bendroje įskaitoje kiekvienam varžybų dalyviui buvo skaičiuojami taškai, gauti už dešimt jo geriausiai bėgtų etapų. Į šešetukus savo amžiaus grupėse pateko (pagal amžių): Eglė Zablockytė (pirma), Remigijus Zalumskis (pirmas), Jurgita Žirkauskaitė (trečia), Helmutas Zabarauskas (trečias), Dalia Lukošienė (pirma), Renata Macijauskienė (trečia). Absoliučioje įskaitoje Dalia buvo pirma, Remigijus – antras. Šiaulių rajono sporto klubas „Lukas” komandinėje įskaitoje užėmė trečiąją vietą.