Penki prizininkai „Saulėtekio maratone”

2023 m. gruodžio 3 d. Vilniuje vyko V-asis „Saulėtekio maratono“ bėgimas. Varžybų startas ir finišas buvo prie Vilniaus Gedmino technikos universiteto sporto komplekso. Oras buvo prastas bėgimui: temperatūra siekė 5 laipsnius žemiau nulio, trasa buvo padengta suspaustu ir slidžiu sniegu, vietomis net ledu. Nepaisant tokių oro sąlygų į bėgimą susirinko nemenkas būrys Lietuvos ir užsienio bėgimo mėgėjų. Bėgime startavo ir aštuoniolika Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ bei Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos bėgikų. Nuotoliai buvo penki: 42.195 km, 21.098 km, 12.6 km, 4.2 km bei 500 m. Bėgimo trasos 1 rato ilgis buvo 4.2 km. Pirmi startavo maratono (42.195 km) ir pusmaratonio (21.098 km) dalyviai. Maratono distanciją šešioliktas įveikė sveikatos problemų turėjęs Ernestas Vedeikis (rez. 3:53:27 val.). Pusmaratonio nuotolyje Remigijus Zalumskis, kaip ir praeitais metais, nusileido bėgikui iš užsienio ir finišo liniją kirto antras (rez. 1:26:44 val.), o Simonas Vanagas užėmė dvidešimt trečią vietą (rez. 1:43:20 val.). Toje pačioje distancijoje, bet tarp moterų, pirmoji finišavo Dalia Lukošienė (rez. 1:37:58 val.), o Eglė Zablockytė parbėgo trečia (rez. 1:52:38 val.). 12.6 km distancijoje absoliučiai pirmas, tarp vyrų, parbėgo Matas Baura (rez. 49:41 min.), Helmutas Zabarauskas tenkinosi ketvirtąja vieta (rez. 54:21 min.), o Arnas Lukošaitis finišavo septintas (rez. 57:15 min.). 4.2 km distancijoje antras tarp vyrų parbėgo Arijus Kulevičius (rez. 17:03 min.), Aredas Domarkas užėmė ketvirtą vietą (rez. 18:32 min.), Kajus Dautaras parbėgo aštuonioliktas (rez. 21:37 min.), Egidijus Gylys finišavo dvidešimt ketvirtas (rez. 22:42 min.), o Rokas Barauskas tenkinosi trisdešimt aštuntąja vieta (rez. 25:55 min.). Toje pačioje distancijoje, bet tarp moterų, penktą vietą iškovojo Jurgita Žirkauskaitė (rez. 20:40 min.), Kamilė Užkuraitytė parbėgo septinta (rez. 22:49 min.), Rima Vaitiekienė užėmė aštuonioliktą vietą (rez. 26:00 min.), Gabrielė Sorokinaitė parbėgo trisdešimt šešta (rez. 32:04 min.), o Meida Baškytė tenkinosi keturiasdešimt šeštąja vieta (rez. 37:10 min.). Visi dalyviai įveikę distancijas apdovanoti atminimo medaliais. Visų nuotolių moterų ir vyrų prizininkai apdovanoti taurėmis, medaliais ir rėmėjų prizais.