Trys medaliai Lietuvos suaugusiųjų čempionate

2023 m. liepos 28-30 dienomis Palangos stadione vyko Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Į varžybas susirinko gausus stipriausių Lietuvos sportininkų būrys. Varžybose startavo ir keturi Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ bei Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos bėgikai. Pirmą dieną startavo Mikas Montvilas, Deividas Rastokas ir Robertas Vališauskas, besitreniruojantis su Justinu Beržanskiu. Deividas ir Robertas bėgo 1500 metrų distancijoje. Joje geriau sekėsi Robertui, kuris finišo liniją kirto antras, nusileidęs tik Lietuvos rekordininkui Simui Bertašiui (rez. 3:44.98 min.) (asmeninis rekordas), o Deividas tenkinosi septintąja vieta (rez. 4:06.66 min.). Mikas 10000 metrų distancijoje parbėgo aštuntas (rez. 33:58.93 min.) (asmeninis rekordas). Antrą dieną startavo Matas Baura, kuris bėgo 3000 metrų su kliūtimis rungtyje ir joje iškovojo trečią vietą (rez. 10:02.85 min.). Trečią, paskutinę, dieną 5000 metrų distancijoje laimėjo Robertas (rez. 15:10.17 min.). Dalyviai užėmę 1-16 vietas savo komandoms pelnė taškus, kurie buvo skaičiuojami pagal tarptautinę lengvosios atletikos taškų skaičiavimo lentelę. Šiaulių rajonas surinko 4466 taškus ir užėmė ketvirtąją vietą rajonų grupėje. Varžybų prizininkai buvo apdovanoti medaliais, diplomais ir gėlėmis, čempionai dar ir „Sportland“ čekiais. Robertas ir Matas kitą savaitę startuos Baltijos šalių komandiniame lengvosios atletikos čempionate Lietuvos rinktinės sudėtyje. Dalis dalyvavimo varžybose išlaidų padengtos iš Šiaulių rajono savivaldybės sporto programos finansavimo konkurso „Per kančias į žvaigždes“ lėšų.