Trylika prizininkų šventiniame bėgime Kuršėnuose

2024 m. gegužės 24 dienos vakarą Kuršėnuose vyko šeštasis šventinis bėgimas “Kuršėnams 461”. Oras buvo šiltas, temperatūra siekė apie 25 laipsnius, pro debesis švietė saulutė. Šiame bėgime startavo net trisdešimt trys Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ bei Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos bėgikai. Nuotoliai buvo trys: jauniausi bėgo 461 m aplink Ventos upės salą, vyresni 2.5 kilometro (1 ratas) arba 10000 metrų (4 ratai) aplink Kuršėnus, palei Ventos upę, kuriuos bėgdami dalyviai įveikė net 3 tiltus. Trumpiausią nuotolį tarp mergaičių, gimusių 2013 metais ir jaunesnių, penkta įveikė Areta Šukytė (rez. 1:46 min.), septinta buvo Fausta Norkutė (rez. 1:51 min.), penkiolikta parbėgo Ariana Abartaitė (rez. 2:06 min.), o septyniolikta buvo Medeina Križinauskaitė (rez. 2:12 min.). Šį nuotolį berniukų tarpe ir absoliučiai pirmas įveikė Andrius Eitutis (rez. 1:20 min.). 2.5 kilometrų nuotolyje, jauniausiųjų mergaičių, gimusių 2010 m. ir jaunesnių, amžiaus grupėje, antrąją vietą iškovojo Kamilė Užkuraitytė (rez. 12:00 min.). Šioje amžiaus grupėje tarp berniukų trečias parbėgo Aronas Timas (rez. 11:17 min.), ketvirtąja vieta tenkinosi Egidijus Gylys (rez. 11:19 min.), o Neilas Cirtautas finišavo septintas (rez. 11:56 min.). Tame pačiame nuotolyje, tarp merginų, gimusių 2007-2009 metais, amžiaus grupėje antra finišo liniją kirto Aurėja Žalandauskaitė (rez. 10:54 min.), ketvirtoji parbėgo Denisė Nakaitė (rez. 12:11 min.), Rugilė Pargalgauskaitė nuotolį įveikė penkta (rez. 13:05 min.), Ugnė Pieškutė buvo šešta (rez. 13:10 min.), o Viltė Tamošaitytė užėmė aštuntąją vietą (rez. 13:46 min.). Šioje amžiaus grupėje tarp vaikinų nugalėtoju tapo Airidas Vilimas (rez. 8:50 min.), trečias atbėgo Arijus Kulevičius (rez. 9:23 min.), šeštas finišavo Aredas Domarkas (rez. 10:20 min.), o Vilius Ščerbakovas atbėgo septintas (rez. 10:50 min.). Tarp moterų, gimusių 2006 metais ir vyresnių, antroji parbėgo Renata Macijauskienė (rez. 11:25 min.), o Neda Dovidaitytė užėmė trečią vietą (rez. 11:33 min.). Šioje grupėje tarp vyrų penktas atbėgo Ernestas Vedeikis (rez. 10:12 min.), o Aurimas Balčiūnas finišavo šešioliktas (rez. 14:35 min.). 10 kilometrų nuotolyje tarp moterų, gimusių 1990 metais ir jaunesnių, amžiaus grupės ir bendros įskaitos nugalėtoja tapo Viktorija Varnagirytė (rez. 41:54 min.). Toje pačioje amžiaus grupėje tarp vyrų trečiąją vietą užėmė Simonas Vanagas (rez. 40:03 min.), o Dainius Matuliokas finišavo devintas (rez. 46:13 min.). Tarp moterų, gimusių 1975-1989 metais, amžiaus grupėje pirmoji, o bendroje įskaitoje antroji parbėgo Dalia Lukošienė (rez. 43:40 min.). Toje pačioje grupėje tarp vyrų ir absoliučioje įskaitoje nugalėtoju tapo Justinas Križinauskas (rez. 36:31 min.), dvyliktas finišavo traumų kamuojamas Remigijus Zalumskis (rez. 43:11 min.), senokai varžybose bedalyvavęs ir „zuikio“ darbą atlikęs Adomas Šambaras atbėgo dvidešimt pirmas (rez. 50:01 min.), o už Adomo laikęsis Nerijus Gečas finišo liniją kirto dvidešimt trečias (rez. 50:26 min.). Tarp moterų, gimusių 1974 metais ir vyresnių, penkta finišavo į valandą tilpusi Rima Vaitiekienė (rez. 59:50 min.). Šioje grupėje tarp vyrų nugalėtoju tapo Dainius Gorskis (rez. 40:45 min.), o Darius Abartas finišavo devintas (rez. 51:04 min.). Po finišo dalyviai galėjo atsigaivinti „Tyrumos“ vandeniu ir pasivaišinti „Citmos“ vaisiais. Kiekvienas įveikęs nuotolį gavo po „Classygifts“ atminimo medalį. Visi amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, „S-sportas“ sportiniais prizais, Roberto Vališausko medumi, o grupių nugalėtojams įteikti „Saulės dukrų“ originalūs nugalėtojų mediniai drožiniai. 2.5 kilometro bėgimo greičiausia mergina ir greičiausias vaikinas bei 10 km bėgimo 3 greičiausios bėgikės moterys ir 3 greičiausi bėgikai vyrai apdovanoti „Interscalit“ antklodėmis ir pagalvėlėmis. Dar tą vakarą buvo apdovanoti ir 2023 metų LBMA sezono bendroje įskaitoje pirmas šešias vietas užėmę klubai bei LBMA individualios taurės nugalėtojai ir prizininkai. M-16 amžiaus grupėje antroji buvo Viltė Tamošaitytė, o trečiąją vietą užėmė Aurėja Žalandauskaitė. V-16 grupėje nugalėtoju tapo Arijus Kulevičius, o antras buvo Aredas Domarkas. V grupėje antrąją vietą užėmė Matas Baura, o Mikas Montvilas užėmė trečiąją vietą. M-30 grupėje antroji buvo Viktorija Varnagirytė. M-40 amžiaus grupėje nugalėtoja tapo Jurgita Žirkauskaitė. V-40 grupėje, taipogi, nugalėtoju tapo Remigijus Zalumskis. V-50 grupėje nugalėtoju tapo Ernestas Vedeikis. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis bei rėmėjų įsteigtais prizais. Tarpklubinėje įskaitoje Šiaulių rajono sporto klubas „Lukas“, šį kartą, užėmė tik penktąją vietą bei buvo apdovanotas diplomu-paveikslu.

Straipsnio autorius Matas Baura, foto – Mikas Montvilas, savanoriavo Deividas Rastokas ir Nerilė Dikšaitė