Trys prizininkai Gdanske

2024 metų rugsėjo 15 dieną Gdanske (Lenkija) jau šešiasdešimt antrą kartą vyko „Westerplatte“ bėgimas. Visiems dalyviams buvo vienas 10 kilometrų nuotolis. Trasa driekėsi nuo Westerplatte paminklo, kuris pastatytas vietoje, kur nuaidėjo pirmieji antrojo pasaulinio karo šūviai, iki Europos solidarumo centro, prie kurio 1989 metais vyko antikomunistiniai protestai. Šis bėgimas simbolizuoja visą Lenkijos kelią nuo jos aneksavimo 1939 metais iki išsilaisvinimo 1989 metais.
Šiose varžybose startavo ir aštuoni Šiaulių rajono sporto klubo “Lukas” bei Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos bėgikai. Į Gdanską atvykome varžybų išvakarėse. Pasidarę trumpą treniruotę, kurios metu apžiūrėjome miesto architektūrą, nusipirkę vakarienės vietiniame greito maisto restorane, patraukėme viešbučio link, ruoštis rytojaus varžyboms. Ryte papusryčiavome ir nuvažiavome finišo vietos link, atsiėmėme numerius, sėdome į autobusus ir vykome starto vietos link. Diena buvo šilta, apie 17 laipsnių šilumos, pūtė smarkokas vėjas, buvo šiek tiek apsiniaukę, vietomis krapnojo lietus.
Vaikinų, kurių amžius 16-19 metų, grupėje septintas distanciją įveikė Vilius Ščerbakovas (rez. 39:44 min.). 20-29 metų amžiaus grupėje tarp vyrų antras finišo liniją kirto Mikas Montvilas (rez. 33:43 min.), Matas Baura atbėgo ketvirtas (rez. 33:59 min.), Deividas Rastokas finišavo šeštas (rez. 35:43 min.), o Simonas Vanagas buvo vienuoliktas (rez. 37:32 min.). 30-39 metų amžiaus moterų grupėje tarp moterų nugalėtoja tapo Viktorija Varnagirytė (rez. 38:51 min.). Vyrų, 40-49 metų, amžiaus grupėje keturiasdešimt devintą vietą užėmė Arnas Lukošaitis (rez. 39:59 min.). Vyrų, 50-59 metų, amžiaus grupėje trečiąją vietą iškovojo Ernestas Vedeikis (rez. 37:33 min.). Vilius, Matas bei Simonas pagerino savo asmeninius 10 kilometrų rekordus, o Mikui pritrūko 4 sekundžių. Finišavusiems dalyviams buvo įteikti originalūs atminimo medaliai, sportininkai galėjo atsigaivinti vandeniu. Amžiaus grupių nugalėtojai bei prizininkai apdovanoti mediniais prizais bei piniginiais čekiais. Absoliučios įskaitos nugalėtojai ir prizininkai, taipogi, apdovanoti piniginiais čekiais. Po varžybų pasivaikščiojome po Gdansko senamiestį ir patraukėme namo.