Keturi prizininkai Kelmėje

2024 m. spalio 19 d. Kelmėje vyko 51-asis tradicinis bėgimas „Graužikai-Kelmė“, Vladui Rimkui atminti. Oras buvo šiltas: temperatūra siekė apie 10 laipsnių šilumos, švietė saulutė, pūtė stiprus vėjelis. Pagrindinės trasos nuotolis buvo 8 km iš Graužikų kaimo iki Kelmės dvaro, trumpesnės – 1.8 km dvaro parkelyje ir apylinkėse, kurią įveikė jaunesni dalyviai, o patys mažiausi galėjo rinktis 200 m distanciją prie Kelmės dvaro muziejaus. Varžybose startavo ir dvidešimt trys Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ bei Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos bėgikų. 200 m nuotolį įveikė jaunoji Ariana Abartaitė (laikai ir vietos fiksuojami nebuvo). 1.8 km nuotolyje tarp mergaičių, gimusių 2011 metais ir jaunesnių, amžiaus grupėje septintąją vietą užėmė Karina Rimkutė (rez. 8:10 min.), šešiolikta atbėgo Toma Galkutė (rez. 9:28 min.), dvidešimt antra buvo Amelija Liauškaitė (rez. 10:03 min.), dvidešimt trečia finišavo Areta Šukytė (rez. 10:17 min.), dvidešimt penkta finišo liniją kirto Fausta Norkutė (rez. 10:21 min.), Jorūnė Cekavičiūtė buvo trisdešimt pirma (rez. 10:50 min.), o Augustė Bučinskaitė atbėgo trisdešimt antra (rez. 10:54 min.). Toje pačioje amžiaus grupėje tarp berniukų Egidijus Gylys nuotolį įveikė aštuntas (rez. 7:38 min.), Atas Lukošaitis finišavo dvyliktas (rez. 8:12 min.), o Dominykas Leičiūnas atbėgo dvidešimt penktas (rez. 9:22 min.). Tame pačiame nuotolyje tarp merginų, gimusių 2008-2010 metais, šeštoji finišavo Rugilė Pargalgauskaitė (rez. 7:22 min.), Viltė Tamošaitytė atbėgo aštunta (rez. 7:55 min.), o Natėja Radavičiūtė buvo vienuolikta (rez. 8:10 min.). 8 km nuotolyje tarp vyrų, gimusių 1999 metais ir jaunesnių, antrąją vietą iškovojo, o bendroje įskaitoje trečias buvo, Mikas Montvilas (rez. 27:22 min.), Matas Baura finišavo trečias (rez. 29:12 min.), o Deividas Rastokas tenkinosi ketvirtąja vieta (rez. 29:41 min.). Moterų, gimusių 1987 metais ir vyresnių, amžiaus grupės nugalėtoja tapo, o bendroje įskaitoje trečia buvo, Dalia Lukošienė (rez. 34:47 min.), o Rima Vaitiekienė parbėgo aštunta (rez. 47:41 min.). Šioje grupėje tarp vyrų trečiąją vietą iškovojo Ernestas Vedeikis (rez. 31:28 min.), Arnas Lukošaitis finišavo penktas (rez. 32:38 min.), Gintautas Mickevičius atbėgo aštuntas (rez. 33:25 min.), o Darius Abartas buvo dvidešimt šeštas (rez. 41:00 min.). Visiems finišavusiems dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai ir šokoladukai, kuriuos užsigerti buvo galima šilta arbata, jėgas atstatyti karšta sriuba. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais bei saldainių dėžutįmid. Ilgosios trasos moterys ir vyrai bendros įskaitos prizininkai apdovanoti piniginiais prizais. Po varžybų mums buvo įteiktas apdovanojimas – šakotis už masiškiausią klubą. Vėliau pasivaikščiojome po Kelmės „Draugystės“ parką, miesto centre jėgas atstatėme laimėtu šakočiu bei vietinės picerijos picomis.

Straipsnį užrašė Matas, fotografavo bei dalyvius palaikė Audronė Abartienė ir Robertas Vališauskas