Robertas trečias Vilniuje

2017 m. rugsėjo 10 d. Vilniaus senamiestyje, Katedros aikštėje, buvo duotas startas keturioliktajam „Danske Bank Vilniaus maratonui”. Į šias varžybas susirinko gausus bėgikų būrys iš visos Lietuvos ir kitų šalių. Varžybose startavo ir šešiolika Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas” bėgikų. Oras buvo šiltokas: švietė saulutė, karts nuo karto lynojo, buvo tvanku ir drėgna, temperatūra siekė apie 20 laipsnių šilumos. Dalyviai varžėsi penkiuose nuotoliuose: 42,195 km, 21,098 km, 10 km, 4,2 km ir vaikų bėgimas. Maratono (42,195 km) distancijoje iš mūsiškių nestartavo niekas. Pusės maratono (21,098 km) nuotolyje startavo trys mūsiškiai. Linas Šalkauskas šį nuotolį įveikė per 1:15:55 val. ir užėmė dvyliktąja vietą tarp vyrų. Gytis Šegžda šiame nuotolyje sugaišo 1:20:27 val. ir pelnė dvidešimt antrąją vietą tarp vyrų, o Gintaras Andriuška parbėgo trisdešimt penktas (1:23:59 val.). 10 km distancijoje (realiai apie 10,2 km) trečias tarp vyrų finišavo Robertas Vališauskas, nuotolį įveikęs per 33:38 min., septynioliktas finišo liniją kirto Arnas Lukošaitis (rez. 38:43 min.), tūkstantis aštuntas buvo Vytautas Juozapaitis (rez. 59:58 min.). 4,2 km distancijoje penktas tarp vyrų finišą pasiekė Faustas Juozapavičius (rez. 15:35 min.), šeštas parbėgo Kostas Dagys (rez. 15:40 min.), aštuonioliktas buvo Mikas Montvilas (rez. 17:11 min.), dvidešimt antras parskuodė Eimantas Zanizdra (rez. 17:36 min.), šimtas šešiolikta – šimtas septyniolikta vieta pasidalino Vitgardas Lešinksas ir Klaudijus Kačkis (rez. 20:47 min.), o Matas Baura liko du šimtai septintas (rez. 22:29 min.). Šiame nuotolyje tarp merginų penki šimtai dvidešimt šešta finišavo Monika Čėsnaitė (rez. 28:05 min.), penki šimtai trisdešimt penkta parbėgo Kornelija Šimkevičiūtė (rez. 28:09 min.), o Ugne Stanelytė buvo aštuoni šimtai devyniasdešimt aštunta (rez. 30:49 min.). Visiems, sėkmingai įveikusiems nuotolius, buvo įteikti atminimo medaliai su renginio simbolika. O prizininkų apdovanojimai, kaip visada, menki, palyginus su startinio mokesčio dydžiu.