Puikus pasirodymas Olimpinės dienos bėgime

2016 m. gegužės 28 d. Šiauliuose prie Talkšos ežero šalia skulptūros Geležinė lapė ir jos prieigose vyko Lietuvos Olimpinė diena 2016. Šiose šventėje dauguma sporto šakų federacijų demonstravo savo veiklas, vykdė įvairias smagias rungtis. Vienas iš šventės akcentų buvo Olimpinės dienos bėgimas. Šiame bėgime startavo ir dvidešimt vienas Šiaulių rajono sporto klubo Lukas bėgikas. Oras buvo saulėtas, temperatūra siekė apie 26 laipsnius. Buvo trys nuotoliai: 1988 m, 5 km ir 10 km. Trasa driekėsi per Šiaulių miesto centro gatves. Trumpiausiame nuotolyje laiko niekas nefiksavo, jame startavo apie 1200 dalyvių, tarp kurių daug žinomų sportininkų. Šį nuotolį įveikė ir dvylika mūsiškių: Mikas ir Juana Montvilai, Rokas Milašauskas, Deividas Rastokas, Žygimantas ir Kęstutis Vaitekaičiai, Eimantas Zanizdra, Klaudijus Kačkis, Živilė Gečaitė, Edvinas Šimkus, Matas Baura ir Robertas Vališauskas. 5 km bėgime reikėjo įveikti 2 ratukus po 2,5 km. Ratukai buvo tikrai ne iš lengvųjų, ypač pakilimas į bažnyčios kalną laiptais. Šio nuotolio nugalėtoju tapo Tomas Rėzgis, nuotolį įveikęs per 17:42 min. Antras šiame nuotolyje finišavo Šarūnas Mockus (rez. 17:49 min.), trečias parbėgo Justinas Križinauskas (rez. 18:43 min.), septintas tarp vyrų buvo Gediminas Dapševičius (rez. 21:13 min.), o aštuntąją vietą užėmė Artūras Monstavičius (rez. 22:40 min.). 10 km bėgime reikėjo įveikti 4 ratukus po 2,5 km. Šiame nuotolyje trečias finišo liniją kirto Aurimas Rimkus (rez. 37:33 min.), ketvirtąja vieta tenkinosi Linas Šalkauskas (rez. 38:19 min.), šešioliktas tarp vyrų parbėgo Nerijus Križinauskas (rez. 48:21 min.), o jo tėtis Adolfas liko trisdešimt aštuntas (rez. 56:12 min.). Kirtus finišo liniją, dalyviai gavo medalius su renginio simbolika. Prizininkams įteikti piniginiai čekiai. Dalyviai dalyvavę įvairiose smagiose rungtyse ir surinkę atitinkamą antspaudukų skaičių savo Olimpiniame pase buvo apdovanoti marškinėliais su renginio simbolika.