Penkioliktajame Vilniaus maratone

2018 m. rugsėjo 9 d. Vilniaus senamiestyje, Katedros aikštėje, buvo duotas startas penkioliktajam „Danske Bank Vilniaus maratonui”. Į šias varžybas susirinko gausus bėgikų būrys iš visos Lietuvos ir kitų šalių. Varžybose startavo ir penkiolika Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas” ir Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos bėgikų. Oras buvo šiltas: skaisčiai švietė saulutė, temperatūra siekė apie 26 laipsnius šilumos. Dalyviai varžėsi penkiuose nuotoliuose: 42,195 km, 21,098 km, 10 km, 4,2 km ir vaikų bėgimas. Maratono (42,195 km) distancijoje iš mūsiškių nestartavo niekas. Pusės maratono (21,098 km) nuotolyje startavo du mūsiškiai. Remigijus Zalumskis šį nuotolį įveikė per 1:21:16 val. ir užėmė septynioliktąja vietą tarp vyrų, o Gintaras Andriuška parbėgo šešiasdešimtas (1:26:39 val.). 10 km distancijoje tarp moterų dvidešimt aštunta finišavo Renata Macijauskienė (rez. 48:26 min.). Tame pačiame nuotolyje trisdešimtas tarp vyrų finišo liniją kirto Arnas Lukošaitis (rez. 40:53 min.), pirmą dešimtuką įveikęs Mikas Montvilas parbėgo aštuoniasdešimt šeštas (rez. 44:57 min.), trasoje žmogų gaivinęs Rokas Šambaras liko devyniasdešimt pirmas, o devyni šimtai trisdešimt šeštas buvo Vytautas Juozapaitis (rez. 1:00:21 val.). 4,2 km distancijoje aštuonioliktas tarp vyrų parbėgo Kostas Dagys (rez. 16:44 min.), šimtas keturiasdešimt šešta – šimtas keturiasdešimt septinta vieta pasidalino Matas Baura ir Deividas Rastokas (rez. 21:35 min.), o Brajanas Gutierrez Pažėra liko keturi šimtai dvidešimt antras (rez. 25:07 min.). Šiame nuotolyje tarp merginų keturiasdešimt penkta finišavo Rimantė Tamašauskaitė (rez. 21:36 min.), šiek tiek po 10 km pailsėjusi Renata užėmė keturiasdešimt septintą vietą (rez. 21:38 min.), aštuoniasdešimt aštunta parbėgo Kornelija Šimkevičiūtė (rez. 23:25 min.), Ugnė Stanelytė buvo šimtas aštuoniasdešimt trečia (rez. 25:28 min.), o Gabrielė Klemenytė liko šeši šimtai penkiasdešimt penkta (rez. 29:59 min.). Visiems, sėkmingai įveikusiems nuotolius, buvo įteikti atminimo medaliai su renginio simbolika (kuo ilgesnis nuotolis, tuo didesnis medalis).