Dvylika prizininkų šventiniame bėgime Kuršėnuose ir LBMA apdovanojimų gausa

2022 m. gegužės 27 dienos vakarą Kuršėnuose vyko penktasis šventinis bėgimas “Kuršėnams 441”. Oras buvo vėjuotas, temperatūra siekė apie 10 laipsnių, lynojo, pro debesis kartais išlįsdavo saulutė. Šiame bėgime startavo net trisdešimt trys Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ bei Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos bėgikai. Nuotoliai buvo du: jauniausi bėgo 441 m aplink Lauryno Ivinskio aikštę, vyresni 3333 metrus (1 ratas) arba 10000 metrų (3 ratai) aplink Kuršėnus, kuriuos bėgdami dalyviai įveikė net 3 tiltus. Trumpiausią nuotolį antra tarp mergaičių, gimusių 2011 m. ir jaunesnių, įveikė Urtė Matutytė. 3333 metrų nuotolį įveikė net septyniolika mūsiškių. Jauniausiųjų, gimusių 2008 m. ir jaunesnių, mergaičių amžiaus grupėje, ketvirtą vietą užėmė Rugilė Pargalgauskaitė (rez. 18:58 min.), Viltė Tamošaitytė buvo septinta (rez. 22:54 min.), aštunta – devinta vieta pasidalino Gerda Butkutė ir Kamilė Jokubaitytė (rez. 23:36 min.), o dešimta – vienuolikta vieta, taipogi, pasidalino Gustė Valantinaitė ir Melana Asačiova (rez. 25:21 min.). Toje pačioje amžiaus grupėje tarp berniukų nugalėtoju tapo Arijus Kulevičius (rez. 14:03 min.), Kajus Dautaras iškovojo trečiąją vietą (rez. 15:27 min.), Airidas Vilimas tenkinosi ketvirtąja vieta (rez. 16:26 min.), šeštas buvo Alenas Trubnikovas (rez. 16:38 min.), Titas Ružinas užėmė septintą vietą (rez. 16:41 min.), o Vilius Ščerbakovas liko devintas (rez. 16:44 min.). Tame pačiame nuotolyje, tarp berniukų, gimusių 2005-2007 metais, amžiaus grupėje ketvirtą vietą užėmė Aredas Domarkas (rez. 13:30 min.). Šiame nuotolyje tarp moterų, gimusių 2004 metais ir vyresnių, nugalėtoja tapo Renata Macijauskienė (rez. 15:46 min.), o Neda Dovidaitytė užėmė trečiąją vietą (rez. 16:28 min.). Toje pačioje amžiaus grupėje, tik tarp vyrų, ir bendroje įskaitoje, antras parbėgo Deividas Rastokas (rez. 11:13 min.). 10000 metrų nuotolyje tarp vyrų, gimusių 1988 metais ir jaunesnių, ir bendroje įskaitoje, antrąją vietą užėmė Mikas Montvilas (rez. 36:32 min.), trečias parbėgo Matas Baura (rez. 37:34 min.), ketvirtąja vieta tenkinosi Faustas Juozapavičius (rez. 37:45 min.), Dainius Matuliokas buvo šeštas (rez. 40:02 min.), Simonas Vanagas – dvyliktas (rez. 44:46 min.), kojos skausmus kenčiantis Adomas Šambaras užėmė penkioliktą vietą (rez. 47:51 min.), o Vytautas Brijūnas liko šešioliktas (rez. 51:04 min.). Tarp moterų, gimusių 1973-1987 metais, pirmąją vietą, o bendroje įskaitoje antrą vietą užėmė Dalia Lukošienė (rez. 42:45 min.), o Jurgita Žirkauskaitė buvo penkta (rez. 49:56 min.). Toje pačioje amžiaus grupėje tarp vyrų nugalėtoju tapo, o bendroje įskaitoje trečias parbėgo Remigijus Zalumskis (rez. 37:13 min.), o Tadas Baranauskas užėmė trečiąją vietą (rez. 38:41 min.). Tarp vyrų gimusių 1972 metais ir vyresnių geriausiai sekėsi Ernestui Vedeikiui, kuris finišo liniją kirto antras (rez. 40:48 min.), Darius Abartas užėmė vienuoliktą vietą (rez. 47:52 min.), o Rimgaudas Bučinskas buvo keturioliktas (rez. 51:04 min.). Po finišo dalyviai galėjo atsigaivinti „Tyrumos” vandeniu ir pasivaišinti „Citmos“ vaisiais. Kiekvienas įveikęs nuotolį gavo po atminimo medalį. Visi amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, „S-sportas” sportiniais prizais, Roberto Vališausko bityno medumi, o grupių nugalėtojams įteikti originalūs moliniai ąsočiai. 3300 m bėgimo greičiausia mergina ir greičiausias vaikinas 10 km bėgimo 3 greičiausios bėgikės moterys ir 3 greičiausi bėgikai vyrai apdovanoti „Interscalit” antklodėmis.
Dar tą vakarą buvo apdovanoti ir 2021 metų LBMA sezono bendroje įskaitoje pirmas šešias vietas užėmę klubai bei LBMA individualios taurės nugalėtojai ir prizininkai. V-13 grupėje nugalėtoju tapo Arijus Kulevičius. V-19 grupėje visą podiumą užėmė mūsiškiai: nugalėtoju tapo Mikas Montvilas, antras buvo Deividas Rastokas, trečias – Matas Baura. M grupėje trečia buvo Karina Vlasovaitė. V grupėje antrą vietą užėmė Algirdas Balčinas, trečias buvo Faustas Juozapavičius. M-30 grupėje antrąją vietą užėmė Viktorija Varnagirytė. V-30 amžiaus grupėje šeštas liko Adomas Šambaras. M-40 amžiaus grupėje trečia finišavo Jurgita Žirkauskaitė. V-40 grupėje nugalėtoju tapo Remigijus Zalumskis, o Arnas Lukošaitis buvo trečias. M-45 grupėje nugalėtoja tapo Dalia Lukošienė. V-50 grupėje antras liko Ernestas Vedeikis, o Rimgaudas Bučinskas buvo ketvirtas. M-50 grupėje nugalėtoja tapo Renata Macijauskienė. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti diplomais, medaliais, taurėmis bei rėmėjų įsteigtais prizais. Tarpklubinėje įskaitoje Šiaulių rajono sporto klubas „Lukas“ užėmė antrąją vietą, nuo pirmosios vietos atsilikęs 4 taškais, bei buvo apdovanotas taure bei piniginiu čekiu.