Trylika prizininkų šventiniame bėgime Kuršėnuose ir LBMA apdovanojimų gausa

2023 m. gegužės 19 dienos vakarą Kuršėnuose vyko šeštasis šventinis bėgimas “Kuršėnams 460”, skirtas Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos 50-mečiui. Oras buvo šiltas, temperatūra siekė apie 16 laipsnių, pro debesis švietė saulutė. Šiame bėgime startavo net trisdešimt vienas Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ bei Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos bėgikas. Nuotoliai buvo trys: jauniausi bėgo 460 m aplink Ventos upės salą, vyresni 2.5 kilometro (1 ratas) arba 10000 metrų (4 ratai) aplink Kuršėnus, palei Ventos upę, kuriuos bėgdami dalyviai įveikė net 3 tiltus. Trumpiausią nuotolį dvidešimt ketvirta tarp mergaičių, gimusių 2012 m. ir jaunesnių, įveikė Medeina Križinauskaitė, o tarp berniukų Vakaris Vaičekauskis užėmė dvidešimt trečiąją vietą. 2.5 kilometrų nuotolį įveikė net septyniolika mūsiškių. Jauniausiųjų mergaičių, gimusių 2009 m. ir jaunesnių, amžiaus grupėje, trečiąją vieta užėmė Denisė Nakaitė (rez. 11:24 min.), Evelina Bunkytė parbėgo penkta (rez. 13:05 min.), o Aurėja Žalandauskaitė finišavo šešta (rez. 13:17 min.). Toje pačioje amžiaus grupėje tarp berniukų nugalėtoju tapo Arijus Kulevičius (rez. 9:02 min.), antrąją vietą iškovojo Vilius Ščerbakovas (rez. 9:26 min.), Kajus Dautaras atbėgo septintas (rez. 11:30 min.), o pirmose savo varžybose dalyvavęs Egidijus Gylys parbėgo vienuoliktas (rez. 12:58 min.). Tame pačiame nuotolyje, tarp merginų, gimusių 2006-2008 metais, amžiaus grupėje pirma finišo liniją kirto Viltė Tamošaitytė (rez. 13:00 min.), Gabija Sedekerskytė buvo penkta (rez. 13:47 min.), o Melana Asačiova perbėgo šešta (rez. 14:40 min.). Toje pačioje grupėje ir nuotolyje, tarp vaikinų trečiąją vietą iškovojo Airidas Vilimas (rez. 9:25 min.), o Aredas Domarkas turėjo tenkintis ketvirtąją vieta (rez. 9:28 min.). Tame pačiame nuotolyje tarp moterų, gimusių 2005 ir vyresnių, nugalėtoja tapo Neda Dovidaitytė (rez. 11:50 min.). Tame pačiame nuotolyje ir grupėje tarp vyrų ketvirtas finišavo traumuotas ir sirguliuojantis Remigijus Zalumskis (rez. 9:35 min.), Martynas Vaičekauskis buvo devintas (rez. 11:09 min.), dešimtas atbėgo Rimgaudas Bučinskas (rez. 11:11 min.), o Mantvydas Varnagiris finišavo tryliktas (rez. 12:23 min.). 10 kilometrų nuotolyje tarp moterų, gimusių 1989 metais ir jaunesnių, amžiaus grupės ir bendros įskaitos nugalėtoja tapo Viktorija Varnagirytė (rez. 39:24 min.). Toje pačioje grupėje tarp vyrų antras, o bendroje įskaitoje trečias, finišavo Deividas Rastokas (rez. 33:52 min.), Mikas Montvilas atbėgo trečias (rez. 34:02 min.), Matas Baura tenkinosi ketvirtąja vieta (rez. 35:50 min.), o Simonas Vanagas finišo liniją kirto devynioliktas (rez. 50:11 min.). Tarp moterų, gimusių 1974-1988 metais, amžiaus grupėje antroji, bendroje įskaitoje trečioji parbėgo Dalia Lukošienė (rez. 43:38 min.), o Jurgita Žirkauskaitė liko šešta (rez. 49:33 min.). Toje pačioje grupėje tarp vyrų trečias atbėgo Justinas Križinauskas (rez. 35:57 min.), o Adomas Šambaras parbėgo penkioliktas (rez. 45:05 min.). Tarp vyrų, gimusių 1973 metais ir vyresnių, nugalėtoju tapo Ernestas Vedeikis (rez. 40:02 min.), Dainius Gorskis užėmė antrąją vietą (rez. 40:36 min.), o Darius Abartas atbėgo aštuntas (rez. 47:30 min.). Po finišo dalyviai galėjo atsigaivinti „Tyrumos“ vandeniu ir pasivaišinti „Citmos“ vaisiais. Kiekvienas įveikęs nuotolį gavo po atminimo medalį. Visi amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, „S-sportas“ sportiniais prizais, Adelės Mačiulaitienės medumi, o grupių nugalėtojams įteikti originalūs moliniai ąsočiai. 2.5 kilometro bėgimo greičiausia mergina ir greičiausias vaikinas bei 10 km bėgimo 3 greičiausios bėgikės moterys ir 3 greičiausi bėgikai vyrai apdovanoti „Interscalit“ antklodėmis. Dar tą vakarą buvo apdovanoti ir 2022 metų LBMA sezono bendroje įskaitoje pirmas šešias vietas užėmę klubai bei LBMA individualios taurės nugalėtojai ir prizininkai. M grupėje trečia buvo Karina Vlasovaitė. M-16 grupėje visą podiumą užėmė mūsiškės: nugalėtoja tapo Rugilė Pargalgauskaitė, antra – Viltė Tamošaitytė, trečia – Melana Asačiova. M-30 grupėje nugalėtoja tapo Viktorija Varnagirytė. M-40 grupėje antra buvo Jurgita Žirkauskaitė. M-45 grupėje trečiąją vietą užėmė Dalia Lukošienė. M-50 grupėje antra buvo Renata Macijauskienė. V-13 grupėje nugalėtoju tapo Kajus Dautaras, o trečias buvo Arijus Kulevičius. V-16 grupėje nugalėtoju tapo Aredas Domarkas, o Renaldas Matulas buvo trečias. V-19 grupėje, eilinį sykį, podiumą užėmė mūsiškiai: Matas Baura tapo nugalėtoju, Deividas Rastokas buvo antras, o Mikas Montvilas užėmė trečią vietą. V-40 grupėje antras buvo Remigijus Zalumskis. V-50 grupėje antrąją vietą užėmė Ernestas Vedeikis. V-55 grupėje, taipogi, antras buvo Rimgaudas Bučinskas. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis bei rėmėjų įsteigtais prizais. Tarpklubinėje įskaitoje Šiaulių rajono sporto klubas „Lukas“ užėmė antrąją vietą bei buvo apdovanotas taure ir diplomu-paveikslu.