Šeštajame Kauno maratone

2018 m. birželio 10 d. Kauno senamiestyje, Rotušės aikštėje, buvo duotas startas šeštajam Kauno maratonui. Į šias varžybas susirinko gausus bėgikų būrys iš visos Lietuvos ir kitų šalių. Varžybose startavo ir dvidešimt vienas Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas” ir Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos bėgikas. Oras buvo karštas: kaitriai švietė saulutė, nesimatė nei vieno debesėlio, buvo tvanku, temperatūra siekė apie 28 laipsnius šilumos pavėsyje. Dalyviai varžėsi penkiuose nuotoliuose: 42,195 km, 21,098 km, 10 km, 5 km ir 1,5 km. Maratono (42,195 km) distancijoje startavo Tadas Baranauskas. Jis nuotolį įveikė per 3:23:30 val. ir užėmė 25 vietą tarp vyrų. Pusės maratono (21,098 km) nuotolyje startavo keturi mūsiškiai. Aurimas Rimkus šį nuotolį įveikė per 1:15:43 val. ir užėmė ketvirtąja vieta tarp vyrų, o Lietuvos pusmaratonio čempionate jis pasidabino bronzos medaliu. Remigijus Zalumskis šiame nuotolyje sugaišo 1:23:59 val. ir pelnė devynioliktą vietą tarp vyrų, o Nerijus Križinauskas šešiasdešimt devintąją (rez. 1:36:47 val.). Toje pačioje distancijoje tarp vyrų, gimusių 1949-1958 metais, Adolfas Križinauskas finišavo šeštas (rez. 2:09:29 val.). 10 km distancijoje (realiai apie 10,2 km) trečia tarp moterų parbėgo Dalia Lukošienė (rez. 41:37 min.). Tame pačiame nuotolyje tarp vyrų antras finišo liniją kirto Justinas Križinauskas (rez. 34:10 min.), o Arnas Lukošaitis buvo keturioliktas (rez. 40:23 min.). 5 km nuotolyje dešimtą vietą tarp moterų užėmė Renata Macijauskienė. 1,5 km distancijoje pirmas finišavo Eimantas Zanizdra, antras parbėgo Mikas Montvilas. Taip pat šį nuotolį įveikė Klaudijus Kačkis, Matas Baura, Dominykas Zanizdra, Žygimantas Vaitekaitis, Brajanas Gutierrez Pažėra, Emilija Gegeckaitė, Kornelija Šimkevičiūtė, Agnė Vrubliauskaitė, Rimantė Tamašauskaitė ir Gabrielė Klemenytė. Šiame nuotolyje laikai oficialiai fiksuojami nebuvo ir nugalėtojai apdovanojami nebuvo. Visiems, sėkmingai įveikusiems nuotolius, buvo įteikti atminimo medaliai su renginio simbolika (kuo ilgesnis nuotolis, tuo didesnis medalis), medžiaginiai maišeliai su pupelėmis ir javainiais.