Du medaliai kroso taurėje Palangoje

2021 m. balandžio 3 d. Palangos botanikos parke vyko Lietuvos kroso taurės I-ojo etapo varžybos. Į jas susirinko gausus dalyvių būrys iš visos Lietuvos. Oras buvo vėsokas, temperatūra siekė apie 6 laipsnius šilumos, danguje linksmai ridinėjosi saulutė, karts nuo karto apsiniaukdavo ir pakrapnodavo menkas lietutis, pūtė stiprokas vėjelis. Nuotoliai buvo įvairūs nuo 1 iki 6 km. Trasa buvo su šiek tiek kalniukų ir keliomis nuokalnytėmis, nelygi, smėlėta, su daug posūkių. Vienas ratukas buvo apie 1000 m. Šiose varžybose startavo ir dešimt Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos ir Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas” atstovų. Vaikinų, gimusių 2002-2003 metais, amžiaus grupėje 6000 m nuotolyje sidabro medaliu pasidabino Mikas Montvilas (rez. 21:15 min.), lėtokai pradėjęs, tačiau gerai jėgas trasoje paskirstęs Matas Baura finišavo ketvirtas (rez. 21:43 min.), o čiurną trasoje nikstelėjęs Deividas Rastokas tenkinosi penktąja vieta (rez. 21:49 min.). 4000 m bėgime tarp moterų, gimusių 2001 metais ir vyresnių, aukso medalio niekam atiduoti nebuvo nusiteikusi Viktorija Varnagirytė (rez. 15:16 min.), devinta finišo liniją kirto Dalia Lukošienė (rez. 16:51 min.). 6000 m nuotolyje tarp vyrų, gimusių 2001 metais ir vyresnių, amžiaus grupėje tryliktas finišavo kojų skausmų varginamas Arnas Lukošaitis (vakar šventęs gimtadienį) (rez. 23:39 min.), keturioliktas parbėgo Ernestas Vedeikis (rez. 23:53 min.), septynioliktą vietą užėmė Rolandas Jakštas (rez. 25:03 min.), Ilja Jakimčiuk buvo aštuonioliktas (rez. 25:35 min.), o Darius Abartas tenkinosi dvidešimt trečia vieta (rez. 28:36 min.). Atskirų amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, diplomais ir prizais, diplomais apdovanoti vaikų amžiaus grupės 1-10 vietų laimėtojai, jaunučių – 1-8 vietų, o jaunių ir jaunimo – 1-6 vietų. Dalyviai patekę tarp šešiolikos stipriausių pelnė rajonui taškus. Susumavus juos paaiškėjo, kad Šiaulių rajonas surinko 142 taškus ir užėmė pirmąją vietą rajonų įskaitoje. Parvažiuodami skanavome Dalios gamintą gimtadieninį tortą.