Du medaliai ir kroso taurėje Šiauliuose

2021 m. balandžio 17 d. Šiaulių Salduvės parke, šalia piliakalnio, vyko Lietuvos kroso taurės II-ojo etapo varžybos. Į jas susirinko gausus dalyvių būrys iš visos Lietuvos. Oras buvo šiltas, temperatūra siekė apie 16 laipsnių šilumos, švietė saulutė, pūtė švelnus vėjelis. Nuotoliai buvo įvairūs nuo 1 iki 6 km. Trasoje buvo vienas nemenkas kalnelis ir viena panaši nuokalnė. Rato ilgis buvo apie 1 km. Šiose varžybose startavo ir dvylika Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos ir Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas” atstovų. Berniukų, gimusių 2008 m. ir jaunesnių, amžiaus grupėje 1000 m bėgime startavo ir du trenerio Roberto Vališausko auklėtiniai iš Šakynos. Geriau sekėsi Redui Šiuipiui, kuris užėmė šešioliktą vietą (rez. 4:26 min.), o Lukas Kumpis nuotolį įveikė dvidešimt septintas (rez. 4:56 min.). Merginų, gimusių 2002-2003 m., amžiaus grupėje 4000 m bėgime vienuolikta finišavo Odeta Ostrauskytė (rez. 23:11 min.). Toje pačioje grupėje tarp vaikinų 6000 m nuotolyje ir vėl sidabro medaliu kaip ir Palangoje pasidabino Mikas Montvilas (rez. 22:44 min.), Matas Baura finišavo aštuntas (rez. 24:05 min.), o vis dar čiurnos skausmų kamuojamas Deividas Rastokas buvo devintas (rez. 24:17 min.). 4000 m bėgime tarp moterų, gimusių 2001 metais ir vyresnių, aukso medaliu ir vėl pasidabino Viktorija Varnagirytė (rez. 16:30 min.), aštunta finišo liniją kirto Dalia Lukošienė (rez. 18:19 min.), o po ilgo laikotarpio į bėgimo trasas sugrįžusi Karina Valsovaitė užėmė devintą vietą (rez. 19:28 min.). 6000 m nuotolyje tarp vyrų, gimusių 2001 metais ir vyresnių, amžiaus grupėje ir vėl tryliktas finišavo Arnas Lukošaitis (rez. 25:38 min.), aštuonioliktą vietą užėmė Ilja Jakimčiuk (rez. 27:24 min.), o Rolandas Jakštas buvo dvidešimtas (rez. 28:09 min.). Atskirų amžiaus grupių nugalėtojai apdovanoti „Sidabrinio medžio” taurėmis, medaliais ir diplomais, prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais, diplomais apdovanoti vaikų amžiaus grupės 1-10 vietų laimėtojai, jaunučių – 1-8 vietų, o jaunių ir jaunimo – 1-6 vietų. Trys greičiausios moterys ir trys greičiausi vyrai apdovanoti „Interscalit” prizais ir „S-sportas” parduotuvės čekiais. Dalyviai patekę tarp šešiolikos stipriausių pelnė rajonui taškus. Susumavus juos paaiškėjo, kad Šiaulių rajonas surinko 118 taškų ir užėmė pirmąją vietą rajonų įskaitoje. Po visko vyko kroso estafetės varžybos. Komandoje keturi dalyviai (2 merginos arba moterys ir 2 vaikinai arba vyrai). Iš viso reikėjo įveikti 2 km (4×500 m) distanciją. Šiaulių rajono komanda: Viktorija, Ernestas Staradumskis, Dalia ir Deividas tenkinosi ketvirtąją vieta. Dalyvius trasoje palaikė ir foto akimirkas įamžino Neda Dovidaitytė ir Nerilė Dikšaitė.